BARBER

Men's Style

BARBER

Vitajte vo svete mužov. Vytvorili sme pre vás špeciálne miesto, určené iba pre vás. U nás sa môžete zrelaxovať v čisto pánskom prostredí, pri šálke dobrej kávy, čaju alebo aj niečoho “ostrejšieho”.

Not all girls are sugar and everything nice,

SOME OF US ARE BARBERS

 

 

Strihanie pre pánov aj malých džentlmenov

Klasické holenie tváre

Úprava brady a fúzov

Depilácia chĺpkov v nose a ušiach a úprava obočia

Starostlivosť o pleť

Farbenie vlasov, brady a fúzov

 

PÁNSKY STRIH

Moderný muž sa stará o svoj zovňajšok. Častokrát sa nás páni pýtajú, aký je optimálny interval strihania. Páni s kratšími účesmi nás navštevujú každé 2 týždne, štandardne najčastejším intervalom sú však v priemere 3- 4 týždne. V našom holičstve dbáme na zmysel pre detail, techniku a tvar účesu v pomere so zovňajškom- štýlom klienta. Veľmi radi vám poradíme a skonzultujeme váš nový účes. Aktívne sledujeme svetové trendy pánskych účesov a niekoľkokrát do roka navštevujeme odborné udalosti- školenia a tréningy doma aj v zahraničí. V neposlednom rade ÁNO striháme aj deti. Deti sú u nás vítané. Milé holičky sa postarajú o štýlový zovňajšok aj vašeho malého džentlmena.

Vedeli ste, že? Sme boli prvé ženské barberky na Slovensku? Dnes sa už môžeme tešiť ďaľším mnohým šarmantným kolegyniam, ktoré sa nenechali odradiť a šli si za svojim snom tak ako my.

HOLENIE

V holičstve sa bez obáv dajte aj oholiť klasickým spôsobom. Holenie “hot towel” , mokré holenie britvou / shavettkou je čoraz obľubenejšia služba v pánskych barber shopoch. Odborne vyškolený personál vám oholí tvár do hladka a vy môžete spokojne relaxovať v príjemnom prostredí.

ÚPRAVA BRADY A FÚZOV

Pre pánov, ktorí nepreferujú holenie celej tváre, odporúčame dať si upraviť bradu- hoci len strnisko- u nás v barber shope. Skonzultujeme vhodný tvar a spoločne vypestujeme krásnu bradu, ktorá sa zaručene bude páčiť aj vašek partnerke.

FARBENIE BRADY

Prečo farbiť bradu? Mnoho pánov má bradu nejednotného odtieňa, prípadne niektoré miesta vyzerajú- akoby to tam moc nerástlo- a to všetko vieme zjednotiť jednoduchým farbením. Používame prirodzené odtiene a brada tak pôsobí plnšie, hustejšie a má jednotnejší odtieň. Mnoho z vás tiež preferuje jemné zafarbenie okrajov- línie rastu brady pre štýlovejší vzhľad.

FARBENIE VLASOV

Farbenie pánskych vlasov sa dnes už stalo bežnou záležitosťou. Nafarbiť vlasy si môžete dať z dôvodu prekrytia alebo vytónovania začínajúcich šedivých vlasov alebo jednoducho zatúžite po zmene odtieňa vašich prirodzených vlasov.

DEPILÁCIA CHĹPKOV

Depilácia chĺpkov horúcim voskom nie je vôbec tak strašidelná vec ako občas vidíte na sociálnych sietiach. A už vôbec nie tak bolestivá. Je to práve naopak praktický spôsob ako sa zbaviť nežiadúcich chĺpkov v nose a ušiach až po dobu 3 týždňov. Starostlivo vám vydepilujeme aj chĺpky na krku v oblasti línie rastu vlasov, ktoré často ako prvé kazia dojem upraveného vzhľadu účesu- fazóny. Častokrát pánom s bradou prerastajú chĺpky až na líca a tí sú potom odkázaní na denno-denné doholovanie línie rastu brady. Depilácia je skvelý spôsob ako si udržať dlhodobý pestovaný vzhľad.

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

Moderný džentlmen dbá aj o vzhľad a stav svojej pleti. V dnešnej hektickej dobe si treba z času – na čas dopriať aj oddych v podobe našej novej procedúry – Starostlivosť o pleť. Toto už dávno nie len dámska záležitosť. Páni sa ešte stále “hanbia” navštíviť kozmetický salón- miesto pre baby. 🙂 Preto sme pre vás pripravili dve pleťové ošetrenia v čisto pánskom- overenom prostredí. Tieto ošetrenia, vašu pleť vzpružia a vyčistia. Nieee žiadne vytláčanie a začervenaná podráždená pleť. Len relax.

  • SIMPLY | Základné ošetrenie pleti pre normálnu, problematickú alebo zrelú pánsku pleť. Absolvujete čistenie pleti, peeling, ktorý zbaví pleť šupiniek a nečistôt v póroch, čiernu zlupovaciu masku, ktorá vyčistí vaše póry do hĺbky /čierne bodky/ a na zavér hydratačný krém.
  • PREMIUM | Ošetrenie pleti pre normálnu, problematickú alebo zrelú pleť. Čistenie pleti, naparenie pleti pre zjemnenie pokožky  a otvorenie pórov, enzýmový peeling, čistenie pleti ultrazvukom a čierna alebo zlatá 24k maska. Toto ošetrenie je mimoriadne príjemné a efektívne. Ultrazvuk vašu pleť nielen bezbolestne vyčistí, ale krásne ju vyhladí a dezinfikuje.

 

 

 

IMG_1877

Brown Laurel Agriculture Logo-2

IMG_1876

 

Holenie a úprava brady

History

VÝZNAM ÚPRAVY TVÁRE  A POSTAVENIE V SPOLOČNOSTI

 

 

V praveku nebol veľký výber holiacich nástrojov. Predpokladá sa, že najprv sa muži neholili, ale pomocou rôznych nástrojov chlpy vytrhávali. Prvé objavené britvy boli kremencové čepele, datované do roku 30 000 pred Kristom. Kremenec mal extrémne ostré hrany, vhodné na holenie. Takéto britvy však dlho nevydržali, keďže kremenec sa rýchlo tupil. Nasledoval objav kovových britiev. Približne pred 5000 rokmi sa rožšírili medené britvy v regiónoch blízko Egypta a Indie.

 Egypt

V rannom Egypte si muži nechávali rásť dlhé brady a vlasy. Králi si spriadali brady do vrkočov a posýpali ich zlatým prachom. Niektorí Egyptskí muži si dokonca nechávali narásť parádne fúzy.

Láska k mužnému a prírodnému ochlpeniu im nevydržala dlho. Vlasy a brada sa postupne stali symbolom zvieracích pudov človeka. Preto, aby sa Egyptskí muži stali civilizovanými, začali si odstraňovať vlasy, ochlpenie tváre a dokonca i tela. Vytrhávalo sa obočie i mihalnice. Bohatí Egyptskí muži si často najímali holičov, ktorí žili s nimi v jednom dome a starali sa, aby mali každý deň hladkú pokožku tváre. Menej vplyvní Egypťania chodili k miestnemu holičovi, aby im oholil tvár i vlasy každý deň.

Holenie bolo natoľko dôležité, že králi mali vlastné, drahými kameňmi vykladané holiace nástroje. Samozrejme sa neholili sami, ale mali vlastného holiča. Keď kráľ zomrel, pochovali ho aj s jeho holiacimi nástrojmi a aj s holičom, aby mohol kráľ byť denne oholený aj v posmrtnom živote.

egyptianshaving

 

Staroveké Grécko a holenie

Starovekí Gréci obľubovali brady. Pre nich bola brada symbolom mužnosti a múdrosti. Grécki chlapci si nemohli strihať vlasy, až kým im nezačala rásť brada.

Strihanie brady iného muža bolo vážnym prečinom a bolo pokutované Niekedy za takýto prečin mohla byť daná osoba i uväznená. Byť bez brady sa považovalo za potupu, takže oholenie sa používalo ako trest. Napríklad Sparťania odrezali mužovi polovicu brady, aby poukázali na jeho zbabelosť v boji.

Nosenie brady vyšlo z módy až za čias Alexandra Veľkého. Alexander Veľký bol zodpovedný za tento nový trend, keďže bol posadnutý holením. Zvyčajne sa holil aj počas vojny a nedovolil, aby ho niekto videl ísť neoholeného do bitky.

11-alexander-velky-relief-1

Staroveký Rím a holenie

Aby sa odlíšili od ich Gréckych bratrancov, Rimania sa holili nahladko. Vplyvní Rímski muži mali vlastných holičov. Veľa Rimanov však začínalo deň u holiča, ktorý ich holil s rímskou britvou. Bola zo železa a rýchlo korodovala a otupovala sa, takže väčšina zákazníkov bola často porezaná. Rímski holiči na rez používali upokojujúce náplaste z parfumovaných mastí a pavúčích sietí namáčaných v oleji a octe. Napriek nebezpečenstvu u holičov bolo stále dosť ľudí, keďže boli holiči vynikajúcimi zdrojmi pletiek a noviniek.

thumbs_nuz-britva-stredni-dobra-bronzova romanshaver

Holenie a Staroveké Germánske kmene

Na hranici starovekého Ríma žili barbarské kmene, ktoré sa pýšili jednými z najdivokejších brád v histórii ľudstva. Zväčša oholení starovekí Rimania sa ich brád jednak báli, jednak nimi boli fascinovaní.

skyti

Moderná história holenia

Holenie sa od stredoveku o poznanie vylepšilo. V ranných rokoch 19. storočia bola obľúbená rovná holiaca britva. Trochu sa podobala vreckovému nožíku, čepeľ sa skladala do rúčky. Takýto holiaci nástroj potreboval veľa údržby a zručnosti, preto bol neskôr nahradený jednoduchšími holiacimi strojčekmi. Vznikli jednorázové žiletky, ktoré sa neostrili a preto si získali veľkú obľubu.

Zato vďačíme pánovi menom King Camp Gillette. V roku 1895 dostal pán Gilette nápad vyrábať jednorázové britvy. Trvalo 6 rokov, kým sa jeho nápad zrealizoval a v roku 1903 Gillette Safety Razor Company začalo vyróbu v južnom Bostone. Odvtedy predaj neustále stúpal, počas 1. svetovej vojny dostali „žiletky“ všetky ozbrojené sily. Do konca vojny bolo distribuovaných 3,5 milióna britiev a 32 miliónov čepelí, a tým pádom bol celý národ konvertovaný na Gillette Safety Razor, čiže „žiletky“.

razorpatent

Za posledných pár storočí sa holenie dostalo do modernej podoby. Masový predaj holiacich produktov explodoval za posledné polstoročie, hlavne vďaka vplyvu médií. Napríklad ženy si začali holiť podpazušie v 1915, po reklamnej kampani ukazujúcej oholené podpažie. Najprv šokujúce, neskôr sa trend chytil a trvá až do dnešných dní vo väčšine západných krajín.

Zdroje:

 

http://inventors.about.com/library/inventors/blrazor.htm

http://archeoweb.cz

http://beo.sk

http://nosco.blogspot.sk/2007/04/history-of-shaving.html

http://weirdfacts.com/fun-facts-a-stuff/3279-facts-and-history-of-shaving.html

http://ellakozmetik.sk

http://artofmanliness.com/2012/06/07/shaving-rituals/