PROCEDÚRY »
Afro účesy

Zapletanie vlasov je starobylé umenie, praktizované už v Starom Egypte z obdobia 4000r. p.n.l. Toto umenie zapletených vlasov, afrocopíkov pochádza zo Západnej Afriky. Rôzne a časovo zložité vzory vytvorené so zapletených vlasov predstavovali v dobe určitý sociálny status.

V dnešnej dobe predstavuje tento účes jeden  štýlový módny trend nielen pre ženy, ale i mužov . Tento praktický účes je vhodný i pre deti, ktoré v nich vyzerajú neuveriteľne milo, vlásky im nebudú zavadzať a prekážať a hlavne v letnom období to ocenia najmä ich rodičia :) .

Účes si rýchlo získal svoju klientelu a milovníčky hlavne svojou praktickosťou, vzhľadom a trendom. S týmto účesom Vás nepriehliadli zaručene nik.

Predstavujeme Vám našu novú šikovnú kaderníčku Veoniku, ktorá sa venuje aj afro copíkom. Je veľmi zručná a tejto metóde úpravy účesov sa venuje už niekoľko rokov.

"Do vlasov pripletám kanekalon, ktorý má širokú škálu farieb od bielej, blond, orieškovej, ružovej po zelenú, hnedú i čiernu. Je to iba na Vás či budeme kombinovať účes s prirodzenou farbou vašich vlasov ( pri zapletených copíkoch nevidíte rozdiel umelého vlasu) alebo pôjdeme do extrémnejších tónov napr. čierna s ružovou :)"

 

Kanekalon : je syntetické vlákno, ktoré vyzerá ako prirodzený vlas. Používa sa pri pletení copíkov. Môže i nemusí, ale ja ho odporúčam, nakoľko zapletené vlasy sú lesklé, účes vydrží dlhšie a hlavne predlžuje vlasy. Čiže po kiaľ máte krátke vlásky a chcete dlhé, tak budeme pliecť copíky až po kým ma nestopnete :) .

 

ÚDRŽBA

Vlasy stačí umývať 1x týždenne , používa sa šampón a jemne mechanické narábanie s vlasmi, hlavne pri korienkoch.

ÚČES VYDRŽÍ

Záleží od starosltivosti a dbanie o zapletené vlasy pribl. 2-5mesiacov. Vlasy sa postupne prerábajú/dorábajú v prednej časti po niekoľkých týždňoch.

DĹŽKA PLETENIA AFROCOPÍKOV

Od 4-10hodín. Záleží od počtu a dĺžky vrkočov.

 DĹŽKA PLETENIA CORNROWS/ MELÓN

Vlasy pripletené k hlave od 15min – 2hodín. Zaleží od počtu zapletených radov, dĺžky a vzoru.


ČASTÉ OTÁZKY:  „ Nezničí mi tento účes vlasy?

Nie, pokiaľ je vlas správne zapletený . Po rozpletení sa odporúža kúra na vlasy pre regeneráciu, podstrihnutie končekov . Samozrejme budete mať čudný pocit, po rozpletení, zrazu krátke vlasy, zrazu tak málo. Ale ten pocit netrvá dlho je to o sile zvyku :) . Samozrejme Vám naraz vypdne viac vláskov, ale práve kvôli tomu, že boli zapletené a nepadali tie dlhé mesiace!

Pokiaľ máte ďaľšie otázky ohľadom Afro účesov a ich cien, kontaktujte Veroniku 0902 080841.

 

ZjNlM2